Meriyanın konfrans zalında məlumat xarakterli toplantı keçirilib.
İclasda Dmanisi Bələdiyyəsinin Hərbi Qeydiyyat, Hərbi Xidmətə Çağırış və Çağırış İdarəsinin rəisi Mirzə Mikiani çağırışçıların Milli Hərbi Xidməti ilə bağlı dəyişikliklərlə bağlı təqdimatla çıxış edib.
Məlumat xarakterli görüşdə Dmanisi Bələdiyyəsinin meri Koba Muradaşvili, merinin müavini Temuri Zurabişvili, Dmanisi Bələdiyyəsinin Hərbi Qeydiyyat, Hərbi Xidmətə Çağırış və Çağırış Departamentinin əməkdaşları, merinin nümayəndələri iştirak ediblər.
Gürcüstanın Müdafiə Məcəlləsinə əsasən, 2025-ci ildən başlayaraq Milli Hərbi Xidmətə çağırışçıların seçimi illik təsadüfi seçim prinsipi əsasında həyata keçiriləcək;
Çağırışçılar üçün milli hərbi xidmət yalnız Gürcüstan Müdafiə Nazirliyi sistemi daxilində mümkündür;
Çağırışçılar üçün Milli Hərbi Xidmətin Şərtləri və Mükafatları:
Döyüş bölməsində xidmətə görə - 6 ay müddətinə - 765 lari məbləğində;
Döyüş dəstəyi və döyüş dəstəyi bölməsində xidmətə görə - 8 ay müddətinə - 635 lari məbləğində;
Kiçik komandanlıq vəzifəsində və əvvəlcədən müəyyən edilmiş ixtisas üzrə xidmətə görə - 11 ay müddətinə - çavuşlar üçün 1275 lari, zabitlər üçün 1530 lari.
Milli Hərbi Xidmətə könüllü çağırılan şəxsə Milli Hərbi Xidmət üçün müəyyən edilmiş əməkhaqqından 30 faiz artıq maaş verilir.