დაავადებათა კონტროლის ეროვნული ცენტრის საგრანტო პროგრამის ფარგლებში "თამბაქოსაგან თავისუფალი სახლების ინტერვენცია სომხეთსა და საქართველოში", რომელშიც ჩართულია, დმანისის საზოგადოებრივი ჯანდაცვის ცენტრი, სამუშაო შეხვედრა გაიმართა რომელსაც დმანისის
15 ნოემ 2024
დაავადებათა კონტროლის ეროვნული ცენტრის საგრანტო პროგრამის ფარგლებში "თამბაქოსაგან თავისუფალი სახლების ინტერვენცია სომხეთსა და საქართველოში", რომელშიც ჩართულია, დმანისის საზოგადოებრივი ჯანდაცვის ცენტრი, სამუშაო შეხვედრა გაიმართა რომელსაც დმანისის მუნიციპალიტეტის მერი, კობა მურადაშვილი, მერის პირველი მოადგილე, კახა პეტრიაშვილი და კოალიციის წევრები ესწრებოდნენ.
შეხვედრაზე განიხილეს სამომავლო გეგმები. აქტივობები ეხება ყველა ასაკობრივ ჯგუფს და მოიცავს სხვადასხვა მრავალფეროვან ღონისძიებებს. დმანისის საზოგადოებრივი ჯანდაცვის ცენტრის ხელმძღვანელის, ნინო ონანაშვილის განცხადებით პროგრამის მიზანია სახლების, ოჯახების განთავისუფლება თამბაქოს კვამლისაგან და ფიზიკური აქტივობის პროგრამების გაზრდა.